Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

597  371  111 - 738  141  111
TESTOVÁNÍ - 703 168 466
OČKOVÁNÍ - 704  682  540

Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

FN Ostrava otevřela Onkologickou kavárnu

Fakultní nemocnice Ostrava má poprvé ve své historii vlastní tým dobrovolníků. Právě oni zajistí od 20. prosince 2021 každodenní provoz kavárny, která vznikla v prostorách čekárny chemoterapeutického stacionáře Kliniky onkologické.

Čekárnou kliniky denně projde až 150 pacientů, často s doprovodem. Od konce prosince se budou moci všichni občerstvit kávou nebo čajem. „Prozatím máme přihlášených 18 dobrovolníků. Potřebovali bychom ale tým, ve kterém jsou seniorky, ženy na rodičovské dovolené i nezaměstnaní, rozšířit,“ uvedla koordinátorka dobrovolnické činnosti ve FN Ostrava Simona Honsová a připomněla, že tuto práci může dělat člověk, který je trestně bezúhonný, očkovaný nebo po prodělaném covidu. „Další podrobnosti zájemcům o dobrovolnictví nebo o finanční podporu ráda doplním. Mohou mě kontaktovat mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript@@c2ltb25hLmhvbnNvdmFAZm5vLmN6 nebo na telefonním čísle 704 682 531.“

kavarna_01

Otevření kavárny přivítal i přednosta Kliniky onkologické FN Ostrava doc. MUDr. Jakub Cvek, Ph.D., MBA. „Každý pozitivní vjem, který můžeme našim pacientům během jejich pobytu na naší klinice nabídnout, samozřejmě vítám. K úspěšnému uzdravení určitě svým způsobem napomáhá i prostředí, ve kterém se nemocný léčí,“ uvedl docent Cvek u příležitosti slavnostního otevření nového prostoru. Jeho plynulý provoz pomohou zajistit také studenti Střední školy hotelnictví, gastronomie a služeb Šilheřovice.

kavarna_02

Jednou z dobrovolnic je Eva Ščiglová. Před odchodem do důchodu pracovala jako vedoucí skladu. V kavárně chce pracovat i proto, že pacienta s onkologickou diagnózou měla ve svém nejbližším okolí. „Byla to snacha, která letos v létě umřela. Chtěla bych sem chodit pravidelně jednou týdně a pomoci tady ke zpříjemnění atmosféry,“ svěřila se milá a vstřícná dobrovolnice.

Projekt zpracovala a nemocnici darovala Ing. arch. Lucie Šidlová, a darem je i nábytek, který vyrobila firma InterDekor. Onkologická kavárna může začít fungovat díky podpoře sponzorů, kterými jsou ALZA, Cukrovar Opava, Mlékárna Kunín, Laura Coffee, MAKRO, IKEA, XENIUM Europe. A postupně se začínají hlásit i další společensky odpovědné firmy.